.
S NÁMI JSTE
VE SPRÁVNÝCH RUKÁCH
Zeptejte se na co chcete
Dřevěné terasy

Pokud hledáte přírodní architektonický prvek představující spojení mezi domem a zahradou, výrazně zvyšují komfort bydlení s požadavkem na estetickou hodnotu a užitkové vlastnosti, pak je pro vás dřevěná terasa správnou volbou. Škála materiálu je široká, můžete volit od dřevin evropských přes dřeviny exotické až po Wood-plastic. Rádi vám s výběrem poradíme a vše na klíč zrealizujeme.

EVROPSKÉ DŘEVINY

Terasy z evropských dřevin představují ekonomicky výhodnější variantu při splnění požadavku odolnosti

Můžeme vybírat z několika druhů dřevin:

  • Akátové dřevo je díky svým vlastnostem nejbližší alternativou k dřevu exotickému, příznivá je navíc jeho cena. Akát je velmi tvrdá dřevina s dlouhou životností.
  • Dřevo z evropského modřínu je lehké, pružné a pevné. 
  • Odolnější variantou je modřín sibiřský, mimořádně odolný proti vodě a povětrnostním vlivům.
  • Severská borovice představuje spojení kvality a ekonomické výhodnosti.

Existují i další evropské druhy dřeviny, které vám můžeme pro zjištění vašich představ doporučit.

EXOTICKÉ DŘEVINY

Exotické dřeviny pocházejí z oblasti Asie nebo Jižní Ameriky. Na dřevěné terasy používáme exotické dřeviny Garapa, IPE a Kekatong, zůstávající i po několika letech hladké, dále Bangkirai, Massaranduba nebo Teak. Kromě teras se využívají také na chodníky, bazénové lemy, podlahy do altánů atd.

Díky vlastnostem dřeva jsou terasy z exotických dřevin přirozeně odolné, mají vysokou tvrdost a dlouhodobou životnost. Navíc jsou esteticky výjimečné, příjemné pro bosou chůzi a díky profilování i mimořádně praktické, zachycují drobné nečistoty a zamezují tak přenosu nečistot do interiéru.

Jedná se o materiál na bázi dřeva a PVC. Tento materiál je stylový, trvanlivý, nekroutí se ani neštěpí. Vyžaduje pouze minimální údržbu a přitom si zachovává přírodní vzhled. Je ideálním řešením pro venkovní použití na terasách, chodnících, bazénových lemech, dvorech a zahradách, stejně tak i pro jiné náročné použití ve venkovních restauracích a zahrádkách. Představuje tak alternativu k tvrdému exotickému dřevu. Terasová prkna jsou dodávána v několika barevných variantách. Materiál je 100% recyklovatelný. Je možné volit ze 2 variant, UPMProFiDeck finského výrobce UPM nebo terasová prkna Twinson, vyvinutý specialisty společnosti Deceuninck.

PARTNEŘI